60th MGA Father & Son Championship - Fairmount C.C.

60th MGA Father & Son Championship
Fairmount Country Club, Chatham, N.J. | Monday, August 9, 2010
~Final Results~
Pos. Player Club Total

1

Zach Oyer & Jay Oyer Fairmount

68

T2

Lou Buttermark & James Buttermark Richmond County

69

  Billy Prince & Robert Prince Sebonack

69

T4

Michael McBride Sr. & Michael McBride Arcola

70

  Tim Macken & Kevin Macken Darlington

70

T6

Michael Posillico & Gregory Posillico Huntington Crescent

71

  Robert Housen & Chris Housen Manasquan River

71

  Peter Keller Jr. & Peter Keller Sr. Westchester

71

T9

Brandon Waaland & J. Waaland Monroe

72

  Jason Doppelt & Jonathan Doppelt Fresh Meadow

72

T11

Harry Russell & Adam Russell Woodmere

73

  Vinny Dolan & Danny Dolan Baltusrol

73

  Todd Havill & Todd Havill Jr. Essex County

73

T14*

Lars Kjaeroe & Stig Kjaeroe Mendham

74

  Mike Leahy & James Leahy Fairmount

74

  Ed Hannigan & Patrick Hannigan Maple Moor

74

  Blaise Duffy & Jay Duffy Montclair

74

  Stephen Boyd & Brian Boyd Baltusrol

74

  Neal Schuman & Keith Schuman Alpine

74

  Dennis Driscoll & Michael Driscoll Sr. Meadow Brook

74

T21

Steven Zychowski & Brian Zychowski Mendham

75

  Walter Travalja & Brian Travalja Hackensack

75

  Peter Rymer & Andrew  Rymer Hamilton Farm

75

  Steven Pedersen Jr. & Steve Pedersen Silver Lake Men's

75

  Ian Kunesch & Marc Kunesch Rolling Green

75

  Kerry Mucci & Matt Mucci Montclair

75

  Charlie Meitner & Cole Meitner Tuxedo

75

T28

Carl Badenhausen & Ted Badenhausen Morris County

76

  Hank Schinman & Ryan Schinman Trump National - Bed

76

  Don Enga & Don C. Enga Cherry Valley

76

  Andrew Doppelt & Michael Doppelt Brae Burn

76

  Allan Small & Joshua Small Fairmount

76

  Josh Goldstein & Arthur Goldstein Grossingers

76

  Bill Snouffer & Ryan Snouffer Skyview

76

T35

Paul Petrarca & Nicholas Petrarca Plainfield West

77

  Andrew Etter & Jon Etter New York CC

77

  Tom Malman & T.J. Malman III Mendham

77

  Robert McHugh & Tom McHugh Mansion Ridge

77

  Eddie Shannon & Edmund Shannon Fairmount

77

T40

Alan Sackman & Warren Sackman Sands Point

78

  Brian Robins & Barry Robins Rockland

78

  Andrew Alcorn & Zack Alcorn Fairmount

78

  Kyle Ritchie & Ken Ritchie Cherry Valley

78

  Andrew Gordon & Larry Gordon Crestmont

78

T45

Tom Miller & Scott Miller Madison

79

  Jeffrey Salizzoni & Craig Salizzoni White Beeches

79

  Kevin Casey & Sean Casey Rock Spring

79

  Steve Zuntag & Matthew Zuntag Richmond County

79

  J.B. Thompson & Jack Thompson North Hempstead

79

T50

Gerald Batt & Corey Batt Oak Hill

80

  Tony Diguglielmo & Mike Diguglielmo Burning Tree

80

  Patrick Stock & Andy Stock Fairmount

80

  Michael Blum & Alan Blum Engineers

80

  Benjamin Lewis & Michael Lewis Century

80

  Steven Smith & Tim Smith Rockville Links

80

T56

Mark Kellstrom & Mark Kellstrom Morris County

81

  Michael Schutsky & Michael Schutsky III Navesink

81

T58

Shi Oh & Steve Oh Sprain Lake

83

  Jeffrey Toia & Matthew Toia Baltusrol

83

60

Howard Munck & Larry Munck Spook Rock

84

T61

Allan Johnston & Allan Johnston Jr. Baltusrol

85

  Charles Hutchinson & Charlie Hutchinson Canoe Brook

85

T63

James Depiero & Ben Depiero Tuxedo

86

  Joseph Gatti & Michael Gatti Hackensack

86

  Patrick Mulcahy & Brian Mulcahy Ballyowen

86

  John Gallagher Jr. & John Gallagher Madison

86

T67

Martin Pilossoph & David Pilossoph Pelham Bay/Split Rock

88

  John Brian Egan & Jack Egan Jr. Ash Brook

88

T69

Craig Bernhardt & Seth Bernhardt Fresh Meadow

WD

  John Morgan & Danny Morgan Canoe Brook

WD

  Michael Troy & Dylan Troy Stanwich

WD

  Matthew Hirsh & Peter Hirsh Engineers

WD

  Michael Troy & John Troy Stanwich

WD

  Thom Bishop & Derek Bishop Bowling Green

WD

  Andrew Kaskel & Justin Kaskel Quaker Ridge

WD

       
  *Low net champions.    
 

   

Results: 
Category: : 
Year: