Year Champion Site
2017 J.D. Guiney Westhampton
2016 Jimmy Hazen Garden City CC
2015 Jim Farrell* The Creek
2014 Jimmy Hazen The Bridge
2013 Matt Dobyns Fresh Meadow
2012 Michael Meehan* Bethpage - Red
2011 Matt Dobyns Wheatley Hills
2010 Mark Brown Bethpage - Red
2009 Michael Meehan Atlantic
2008 Michael Meehan Bethpage - Red
2007 Abbie Valentine Nassau
2006 Darrell Kestner Bethpage - Red
2005 Bob Rittberger Bethpage - Red
2004 Keith Blythe Bethpage - Red
2003 Ron Faria Bethpage - Red
2002 Bob Rittberger Long Island National
2001 Rick Hartmann Bethpage - Red
2000 Mark Mielke Bethpage - Red
1999 Mark Mielke Bethpage - Red
1998 Rick Hartmann Bethpage - Red
1997 Rick Hartmann Bethpage - Red
1996 Tom McGinnis Bethpage - Red
1995 Darrell Kestner Bethpage - Red
1994 Rick Hartmann Bethpage - Red
1993 Bruce Zabriski Bethpage - Red
1992 Rick Meskell* Bethpage - Red
1991 Bruce Zabriski Bethpage - Red
1990 Tom Sutter Bethpage - Red
1989 Bruce Zabriski Bethpage - Red
1988 Jim Albus Bethpage - Red
1987 Jim Albus Hempstead
1986 Rick Vershure Cherry Valley
1985 Bruce Zabriski Cedarbrook
1984 Tom Joyce Cedarbrook
1983 Don Reese* Huntington
1982 Mike Joyce Fox Run
1981 Mal Galletta, Jr. Noyac
1980 Don Beatty Fox Run
1979 Mal Galletta, Jr. St. George's
1978 Roger Ginsberg Huntington Crescent
1977 Mal Galletta, Jr. St. George's
1976 Dave Matthews Westhampton
1975 Tom Nieporte* Nassau
1974 Jim Wright Woodmere
1973 Tom Nieporte Pine Hollow
1972 Jim Wright Harbor Hills
1971 Gene Borek Hempstead
1970 Jim Wright Inwood
1969 Jim Wright North Hills
1968 Jerry Pittman Woodmere
1967 Pete Mazur Rockville Links
1966 Gene Borek Fresh Meadow
1965 Tom Nieporte Piping Rock
1964 Tom Nieporte Rockaway Hunting
1963 Art Silverstone Muttontown
1962 Tom Nieporte Garden City CC
1961 Ed Merrins Westhampton
1960 Bob Stuhler North Hempstead
1959 Al Brosch Rockville
1958 John Cleary Meadow Brook
1957 Shelley Mayfield Woodmere
1956 Al Brosch St. George's
1955 Art Doering Great River
1954 Jay Hebert Southward Ho
1953 Al Brosch Meadow Brook
1952 Fred Wampler North Hempstead
1951 Al Brosch Plandome
1950 Al Brosch Meadow Brook
1949 Al Brosch Willow Brook
1948 Al Brosch Garden City CC
1947 Al Brosch Brookville
1946 Al Brosch Hempstead
1945 Henry Ransom Wheatley Hills
1942-'44 No Competition
1941 Pat Cici Lido
1940 Joe Turnesa Inwood
1939 Al Brosch Wheatley Hills
1938 Joe Turnesa Rockville
1937 Jim Barnes Huntington Crescent
1936 Charles Lacey Rockville
1935 Jimmy Hines Fresh Meadow
1934 Joe Turnesa Lakeville
1933 Willie Klein Lido
1932 Walter Kozak Garden City CC
1931 MacDonald Smith Southward Ho
1930 MacDonald Smith Engineers
1929 MacDonald Smith Salisbury
1928 George Voigt Salisbury
1927 Gene Sarazen Salisbury
1926 James B. Law Salisbury
1925 MacDonald Smith Salisbury
1924 James Maiden St. Albans
1923 Willie Klein Garden City CC
1922 Willie Klein Cherry Valley

*Winner - 3 hole aggregate playoff